Kontaktuppgifter

Har du frågor om din online-order?
Se vår FAQ

Behöver du kontakta butiken?
Klicka här för att gå till vår butikssida.

Arbetar du för en tidning, TV-kanal, nyhetssajt eller liknande och har frågor om annonsering, produkttester eller andra marknadsföringssamarbeten?
Maila pr@decathlon.se.

Är du en sportintresserad person med dina egna plattformar och gillar Decathlon, eller är du representant för sådana profiler?
Maila ambassador@decathlon.se.

Är du återförsäljare eller erbjuder andra B2B-tjänster med inriktining mot försäljning? Har du en klubb, idrottsförening eller ett lag och letar efter sponsorskap eller samarbeten?
Maila decathlonteam@decathlon.se.

Sport Leaders

Våra Sport Leaders är medarbetare som har ett brinnande intresse för en specifik sport och har ansvar för att ta fram marknadsföringstrategier, öppna upp för samarbeten och etablera våra passionbrand på den svenska marknaden. Har du ett företag och vill hjälpa till att lyfta våra Passion Brands inom en specifik sport och den svenska marknaden? Kontakta följande personer:

Jesus Roldós
Padel
jesus.roldos@decathlon.com

Rabih Assidi
Fitness
rabih.assidi@decathlon.com

Liina Reinart
Längdskidor
liina.reinart@decathlon.com

Atle Nilsson
Mountainbike
atle.nilsson@decathlon.com

Michael Medioni
Innebandy
michael.medioni@decathlon.com

Martin Armbrust
Handboll
martin.armbrust@decathlon.com

Cecilia Carlqvist
Pole Dance
cecilia.carlqvist@decathlon.com

Christoffer Wigfors
Discgolf
christoffer.wigfors@decathlon.com

PR